Dolu Hasarı Düzeltme

Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan dolu yağışı, araç sahiplerinin araçlarını koruma altına almak istediği durumlardır. Garajı olanlar bu konuda daha şanslıyken bazı sürücüler ise araçlarının üzerini örterek dolunun hasar vermesini engellemeye çalışır. Ancak araçların üzeri ne kadar kapatılmaya çalışılsa da şiddetli dolu yağışında birçok araç zarar görür ve istenmeyen göçükler meydana gelir. PDRC Oto ise tam bu noktada verdiği kaliteli hizmet ile araçların orijinalliğini bozmadan dolu hasarı yaparak eski haline dönmesini sağlar.

Dolu hasarlı araç tamiri kapsamında öncelikli olarak aracın boyasının zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız göçük düzeltme işlemi ile dolunun zarar verdiği bölgeler incelikle düzeltilir. Bu işlem sırasında aracın iç kısmından masaj uygulaması yaparak göçük olan kısım dışarıya doğru düzeltilir. Bazı araçlarda ise göçük olan kısma içeriden ulaşmak mümkün değildir. Bu durumda ise dış kısımdan vakum uygulaması yapılır. Özel aparatların göçük olan bölgeye yerleştirilmesi sonrasında hasar düzelene kadar vakum işlemi uygulanır. Frekans dalgasının göçük kısma uygulanması ise dolu hasarlı göçük tamirinde uygulanan bir diğer yöntemdir.

Dolu hasarı tamirinde kullanılan tüm yöntemlerde aracın orijinalliğinin korunması önem teşkil eder. Boyasız göçük düzeltme ile yapılan dolu tamirlerinde aracın ikinci el satışında değeri düşmediği gibi hasar kaydı da oluşmaz. Sürücüler için avantaj sağlayan bu durum masrafların en aza indirilmesini sağlar. Dolu hasarı tamirinde PDRC Oto’nun sağladığı bir diğer avantaj ise zamandır. Dolu hasarı düzeltmede araçlar aynı gün içerisinde ya da 1 gün sonra teslim edilir.

Leave A Comment